Dentální hygiena Praha
MUDr. Lubomír Drábek
Ostrovského 3
150 00 Praha 5 – Smíchov
(+420) 603 311 143
iva@hygiena-dentalni.cz

Zubní kartáčky, mezizubní kartáčky a ostatní

 

 

Zubní kartáčky

Zubní kartáčky Curaprox Zubní kartáčky TePe Nejlépe se osvědčují zubní kartáčky od nejlepších světových značek  - Curaprox a TePe.

Ideální variantou jsou:

  • Měkké až superměkké štětiny kartáčku
  • Malá hlavička kartáčku, která se dostane do jakéhokoliv místa
  • Vysoký počet štětin v kartáčku

Kartáček vyměňujte po 2-3 měsících při pravidelném čištění 2x denně.

 

 

Mezizubní kartáčky

Mezizubní kartáčky G.U.M.Nejlepší zkušenosti máme s mezizubními kartáčky od firmy G.U.M., které jsou velmi pohodlné a klienti se s nimi lehce naučí pracovat. Důležitá je u nich velikost, která je pro každého pacienta individuální a měl by jí určit odborník – zubní lékař či dentální hygienistka.

 

 

 

Solo kartáček

Solo kartáček TePe Solo kartáček je používán, pokud je třeba čistit každý zub zvlášť (zuby se překrývají, zuby moudrosti, vnitřní strany stoliček atd.) Nejkvalitnějším solo kartáčkem je, z vlastní praxe, kartáček od firmy TePe.

 

 

Zubní pasta

Zubní pasta Sensodyne Pronamel Zubní pasta ElmexZubní pasta je jedním z důležitých faktorů celkové dentální hygieny. Důležitá je zubní pasta bez silných abraziv (obrušovadel), které poškozují sklovinu. Ty se nacházejí hlavně v bělících pastách a podobných komerčních výrobcích. My nejčastěji dospělým pacientům doporučujeme zubní pasty od firem Elmex, Sensodyne Pronamel a Sensodyne Pronamel Rapid na citlivé krčky, dětem poté zubní pasty dle jejich věku.

 

 

Zubní nit

Zubní nit

Zubní nit je důležitým doplňkem dentální hygieny, určeným pro čištění velmi úzkých mezizubních prostor. Pro kvalitní mezizubní hygienu lze doporučit většinu běžně prodávaných nití, ovšem důrazně doporučujeme promluvit si s dentální hygienistkou před prvním použitím. Naučí Vás techniku správného čištění a díky tomu předejdete zbytečným pořezáním dásní, které se stanou při nesprávné manipulaci. Používá se 1x denně.

Pro správné čištění můstků, korunek a implantátů doporučujeme speciální nit od firmy Curaprox.

 

Ústní voda

Ústní voda SensodyneÚstní voda ParodontaxÚstní voda je vhodným zakončením dentální hygieny, osvěžuje Váš dech, ničí zbylé bakterie a plak a zubům dodává potřebný fluor. Dle našeho názoru patří mezi nejkvalitnější značky Paradontax, Sensodyne Pronamel a Listerine.

 

 

 

Ústní sprcha (irigátor)

Ústní sprcha WaterpikJedna z nejnovějších a nejlepších inovací v oblasti dentální hygieny. Ústní sprcha (irigátor) funguje jako náhrada zubní niti, ale daleko šetrnější. Tlakem vody jsou odstraňovány zbytky jídla a jiné nečistoty, zatímco jsou dásně masírovány proudem vody pro lepší prokrvení. Důrazně můžeme doporučit její koupi, tato investice se rozhodně vyplatí! Kvalitními značkami ústních sprch je Oral-B, Waterpik či Braun.

Ostatní pomůcky doporučuji individuálně dle ošetření v ordinaci.

Copyright ©2011 Hygiena-dentalni.cz